Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Základní kynologická organizace J. Hradec

Výcvik

VÝCVIK

Trénink obran s Radkem Hrouzem:

Vyzkoušeli jsme si novou hru Rally obedience:

 

Oficiální výcvikový den pro pokročilé je v sobotu od 15 hodin.

Kuzry pro začátečníky a štěňata jsou v pondělí a středu od 18 hodin. Cvičiště je osvětlené.

Dále pořádáme víkendové tréninky obran.

Také máte pocit, že váš pes ovládá celý váš život a vlastně vám velí?

Nejste sami. Máme podobné zkušenosti. Jenom se nám o trochu lépe daří vítězit a můžeme vám poradit jak na to!

 

Připravili jsme kurzy výchovy štěňat a výcviku pro začátečníky. image

Aby se ze psa stal příjemný společník, je třeba, aby ovládal několik základních věcí.

1. Jistě mi dáte za pravdu, že ze všeho nejdůležitější je přivolání. Pes, který nedokáže přijít na zavolání a utíká v okamžiku, kdy se dostane z vodítka, nedělá žádnému majiteli velkou radost. Jednak ho připraví o spoustu času, když uteče a nechá svého starostlivého páníčka, aby ho hledal. Navíc se sám čtvernožec vystavuje nebezpečí úrazu. Může ho porazit auto, ale také může mít zrovna nějaký myslivec dobrou mušku a nemluvě o tom, že některý pes může v cestě za dobrodružstvím udělat i nějakou škodu či nehodu. Pak je možné vidět v ulicích spoustu domácích mazlíčků, kteří stráví celý život na flexi vodítku. Přitom je to zbytečné. Výcvikem se pes přiblíží svobodě.

2. Rovněž se psem, který bezhlavě táhne svého pána na vodítku, nepřináší vycházka ten pravý odpočinek. Proto je další důležitý cvik chůze u nohy. Samozřejme se pes musí odnaučit táhnout a také nereagovat na další psy, projíždějící cyklisty, běžce a podobně.

3. Užitečné je naučit svého čtyřnohého miláčka také na povel si sednout a lehnout.

4. Na cvik sedni a lehni navazuje odložení. Občas můžete potřebovat nechat svého psa někde chvilku o samotě, třeba když jdete do obchodu nakoupit a podobně. Cvik se i může hodit i doma a při řadě dalších příležitostí.

5. Pro zpestření výcviku může pes využít svých dovedností a vybít si trochu energie na nejrůznějších překážkách, což je ideální možnost jak zábavnou formou zlepšit komunikaci a spolupráci majitele se psem.

6. Podle našich zkušeností se každý pes na cvičiště těší, neboť se zde může proběhnout s dalšími chlupatými kamarády. Na své si přijdou i páníčci, kteří mohou se stejně "postiženými" lidmi sdílet zážitky se svými miláčky.

Jestli vás uklidnilo, že nejste jediní, kdo si občas připadá jako služebník svého čtvernožce a chtěli byste ho dostat do role spolehlivého kamaráda, volejte image 777075503!


A co si vezmete s sebou?
spolehlivé vodítko a obojek, dlouhou šňůru, pamlsky, oblíbenou hračku a na první návštěvu očkovací průkaz.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist